61-817 Poznań, ul. Garncarska 8, tel. +48 (61) 858 24 40 http://www.thc.org.pl, e-mail: towarzystwo@thc.org.pl
Bank: 57 1090 1447 0000 0001 0702 1746 (BZ WBK S.A.) Bank: 14 1020 4027 0000 1402 0308 1866 (PKO BP S.A.)

Statuetka Złotego Hipolita specjalnym darem naszego Towarzystwa dla papieża Polaka Jana Pawła II.

Czytaj
200. rocznica urodzin Hipolita Cegielskiego

 

Prezydent Unii Wielkopolan
Paweł Leszek Klepka

Poznań, 20 marca 2013 roku.

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

Serdecznie dziękuję za zaproszenie do uczestnictwa w Komitecie Obchodów dwustulecie urodzin Hipolita Cegielskiego. Z przyjemnością wesprę inicjatywę upowszechniającą postać Hipolita Cegielskiego, ważnego polskiego działacza społecznego, przemysłowca i orędownika idei pracy organicznej.

Jestem przekonany, że organizowane wydarzenia w ramach Roku Hipolita Cegielskiego będą okazją do wspólnych refleksji dotyczących historii Wielkopolski i Poznania oraz utrwalania wartości  reprezentowanych przez postać Hipolita Cegielskiego.

Życzę pomyślności w realizacji zamierzeń Towarzystwa.

Z wyrazami szacunku

/-/ Paweł Leszek Klepka
 

 


Narodowy Bank Polski
Departament Emisyjno-Skarbcowy

Warszawa, dnia 21 marca 2013 r.

Pan
Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

W nawiązaniu do dotychczasowej korespondencji dotyczącej inicjatywy wyemitowania w 2013 r. przez NBP monet kolekcjonerskich upamiętniających 200. rocznicę urodzin Hipolita Cegielskiego uprzejmie informuję, że Pan Marek Belka, Prezes NBP zadecydował o włączeniu tego tematu do planu emisji na 2013 r.

Narodowy Bank Polski planuje upamiętnić osobę Hipolita Cegielskiego emitując monety złote o nominale 200 zł, srebrne o nominale 10 zł oraz monety Nordic Gold o nominale 2 zł. Emisja ww. monet planowana jest na listopad 2013 r.

Jednocześnie zwracam się z uprzejmą prośbą o wskazanie konsultanta, który podjąłby się pisemnej oceny dotyczącej poprawności merytorycznej (wizerunków, napisów itp.) projektów graficznych monet zaproponowanych przez artystę plastyka.

Z poważaniem

/-/ Marek Oleś
Dyrektor
Departamentu Emisyjnego

 


Gra Miejska HIPOLIT 

Studenckie Koło Dokumentalistów w działającej  w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu serdecznie zaprasza na "Grę  Miejską  HIPOLIT" organizowaną  w ramach XVI Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Start gry odbędzie się w dniu  10 kwietnia w hallu Collegium Maius, ul. Fredry 10 w Poznaniu, o godz. 15.00. Zapraszamy w niezwykłą  podróż , w czasie w której przeszłość   spotyka się  z teraźniejszością.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie 2-3 osobowych grup w terminie do dnia 3 kwietnia pod adresem e-mail: gramiejska@o2.pl. Więcej informacji na Fecebook – „Gra Miejska Hipolit"
 

 
 Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem