61-817 Poznań, ul. Garncarska 8, tel. +48 (61) 858 24 40 http://www.thc.org.pl, e-mail: towarzystwo@thc.org.pl
Bank: 57 1090 1447 0000 0001 0702 1746 (BZ WBK S.A.) Bank: 14 1020 4027 0000 1402 0308 1866 (PKO BP S.A.)

Statuetka Złotego Hipolita specjalnym darem naszego Towarzystwa dla papieża Polaka Jana Pawła II.

Czytaj
Dzieła Projekty Inicjatywy

Cegielski multimedialnie...

23.09.2014

„Od ajzola do ceglarza” to tytuł pierwszej w Polsce multimedialnej publikacji o Hipolicie Cegielskim. Pokazuje ona bliskie korelacje pomiędzy historią i współczesnością, przedstawiając jednocześnie postać Hipolita Cegielskiego – zwyczajnego człowieka, który dokonał jednak rzeczy wybitnych. Tę niecodzienną publikację przygotowali wespół Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego oraz KOMUcom - Instytut Kreatywności. Współwydawcą jest Wydawnictwo Miejskie Posnania, a projekt współfinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu operacyjnego „Patriotyzm Jutra”, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zasadach licencji Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Polska.

Publikacja składa się z części drukowanej i integralnie związanej z nią darmowej aplikacji, do pobrania ze sklepów internetowych. Aplikacja umożliwia „ożywienie” statycznych zdjęć i obrazów dzięki podlinkowanym filmom i grafice. Niezwykle innowacyjne w całym projekcie jest „ożywienie” postaci Hipolita Cegielskiego i „wygenerowanie” avatara 3D, z którym będzie można zrobić sobie zdjęcie i wysłać na profil społecznościowy. Proces ten umożliwia triger – zdjęcie Cegielskiego znajdujące się na okładce publikacji. Słynne w ostatnich czasach „selfie” z głównym bohaterem będzie można wykonać w przestrzeni miejskiej, w wybranych lokalizacjach, po czym odbyć wirtualną wycieczkę po Poznaniu, szlakiem miejsc związanych z Hipolitem Cegielskim i specjalnie w tym celu oznakowanych. Są to: liceum św. Marii Magdaleny; sklep w Hotelu Bazar; warsztat przy ulicy Butelskiej - dzisiejsza Woźna; fabryka przy ul. Koziej; nowa fabryka pomiędzy ul. Strzelecką, Bernardyńską i tzw. Rowem Karmelitańskim z Wieżą i obecna fabryka na Wildzie. Do każdej lokalizacji są dołączone archiwalne i obecne zdjęcia wraz z opisem, a aplikacja pełni funkcję wirtualnego przewodnika, udostępniając treści związane z tymi miejscami. Natomiast dla najmłodszych aplikacja oferuje prostą grę zręcznościową, polegającą na kierowaniu na czas lokomobilą po ulicach zmieniającego się historycznie Poznania, na wzór dawnych przejazdów ulicą Rybaki, Strzelecką, Podgórną, aleją Berlińską aż do Teatru Wielkiego
.
Publikacja „Od ajzola do ceglarza” udostępnia swoje treści w sposób przyjazny, nowoczesny i zarazem atrakcyjny. Jej debiut rynkowy planowany jest na początek 2015 roku.

 Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem