61-817 Poznań, ul. Garncarska 8, tel. +48 (61) 858 24 40 http://www.thc.org.pl, e-mail: towarzystwo@thc.org.pl
Bank: 57 1090 1447 0000 0001 0702 1746 (BZ WBK S.A.) Bank: 14 1020 4027 0000 1402 0308 1866 (PKO BP S.A.)

Statuetka Złotego Hipolita specjalnym darem naszego Towarzystwa dla papieża Polaka Jana Pawła II.

Czytaj
Dzieła Projekty Inicjatywy

Zaproszenie na warsztaty

30.09.2014

Szanowni państwo dyrektorzy,
Drodzy nauczyciele podstaw przedsiębiorczości !

Z wielką przyjemnością pragnę w imieniu Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego w Pozna-niu, Zespołu Szkół Komunikacji w Poznaniu oraz własnym jako koordynatora, zaprosić Państwa uczniów wraz z opiekunem, do udziału w bezpłatnych warsztatach, kończących się uzyskaniem cer¬tyfikatu potwierdzającego udział w projekcie.

Każdy uczestnik i szkoła otrzyma także specjalnie wydaną książkę poświęconą pracy organicz-nej rozumianej współcześnie.

                                                                                      Warsztatyodbywać się będą od 17 do 21 listopada 2014 roku

- w godzinach od 8.00 do 16.00,
w siedzibie Zespołu Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego
w Poznaniu, ul. Fredry 13.Zgłoszenia uczniów (podając imiona i nazwiska) chcących brać udział w warsztatach (proszę podać, w którym dniu mają Państwa uczniowie brać udział), należy potwierdzić do 15 października 2014 r. - decyduje kolejność zgłoszeń. Z każdej szkoły w warsztatach może uczestniczyć tylko 4 uczniów (każdego dnia 5 różnych szkół).

Zgłoszenia należy kierować na adres mailowy: marek.nowak@zsk.poznan.pl (telefon 61 852 06 42 w. 133 lub 139, dzwonić oprócz środy).

Dla uczestników przewidziane jest wyżywienie (drugie śniadanie w postaci drożdżówki, kawy i herbaty oraz 2 - daniowy obiad)


.
Dla uczniów uczestniczących w warsztatach i dla innych chętnych
przewidziany jest mię¬dzyszkolny konkurs pt.

„Znam zagadnienia z przedsiębiorczości
i umiem stosować je praktycznie”,


którego finał odbędzie się 12 grudnia 2014 roku.

Przewidziane są cenne nagrody książkowe.Każde niżej podane zagadnienie realizowane podczas warsztatów, będzie w wymiarze 2 godzin lekcyjnych
(zawsze teoria jako wprowadzenie i wiele wspólnych różnych ćwiczeń).

1.    Radzę sobie finansowo. Bez pożyczki i Cegielski nie dałby rady (rys systemu bankowego w Polsce - rola NBP, zakres działalności banków: rachunki bankowe, kredyt a pożyczka, cechy kredytu i pożyczki, bank a działalność gospodarcza.

2.    Jak mądrze się dogadać. Nawet Cegielski odbył rozmowę kwalifikacyjną (szumy w komunikacji, elementy rozmowy kwalifikacyjnej, symulacja rozmowy kwalifikacyjnej.

3.    Podania, życiorysy. Już Cegielski miał firmowy papier (formułowanie listu motywacyjnego i życiorysu, wygląd dokumentów firmowych, papier firmowy.

4.    Podejmuję działalność gospodarczą, bo potrafię stworzyć miejsce pracy dla siebie - tak jak to zrobił Hipolit Cegielski (podstawowe pojęcia: CEiDG, rola urzędu gminy (miasta) w rejestracji firmy, ZUS, REGON, NIP, biznes plan, przedsiębiorca a samozatrudnienie.

Bardzo proszę śledzić stronę Towarzystwa i szkoły, gdzie w zakładce poświęconej projektowi, ukazywać     się będą informacje na temat realizowanego projektu „Bądź jak Cegielski - weź przyszłość w swoje ręce".

Z wyrazami szacunku

/-/Marek Grzegorz Nowak
Koordynator projektu.Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem