61-817 Poznań, ul. Garncarska 8, tel. +48 (61) 858 24 40 http://www.thc.org.pl, e-mail: towarzystwo@thc.org.pl
Bank: 57 1090 1447 0000 0001 0702 1746 (BZ WBK S.A.) Bank: 14 1020 4027 0000 1402 0308 1866 (PKO BP S.A.)

Statuetka Złotego Hipolita specjalnym darem naszego Towarzystwa dla papieża Polaka Jana Pawła II.

Czytaj
Dzieła Projekty Inicjatywy

Hipolit Cegielski multimedialnie...

26.11.2014

Każdy poznaniak bez problemu potrafi wskazać gdzie znajduje się ratusz, stadion czy Międzynarodowe Targi Poznańskie. Jednak gdyby zapytać o Hipolita Cegielskiego i jego historię – kim był? Gdzie się uczył i pracował ? Co po sobie zostawił? – okazuje się, że zarówno starsi, jak i młodsi wciąż niewiele wiedzą o tym wybitnym Wielkopolaninie. Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego i Wydawnictwo Miejskie Posnania postanowiły to zmienić, wypuszczając na rynek pilotażową publikację multimedialną Od ajzola do Ceglorza. 12- stronicowa wypełniona ilustracjami, bezpłatna książeczka, adresowana jest głównie do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. W prosty i przystępny sposób opisuje losy Hipolita Cegielskiego, a na animowanej mapie przedstawia miejsca w Poznaniu z nim związane.

Integralną częścią projektu i uzupełnieniem publikacji jest darmowa aplikacja mobilna „Lokomobila”. Można ją ściągnąć na smartfon za pomocą QR kodu zawartego w drukowanej publikacji lub bezpośrednio ze sklepu Google Play, wpisując jej nazwę. Aplikacja powstała w ramach ogólnopolskiego programu „Patriotyzm Jutra” realizowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie. „Lokomobila” zawiera nie tylko poszerzoną informację na temat miejsc związanych z Hipolitem Cegielskim, ale także umożliwia każdemu, nie tylko dzieciom, również ich rodzicom, zapoznanie się z unikatowymi zdjęciami, szkicami, planami i dokumentami. Dzięki aplikacji można też bez problemu dotrzeć do wymienionych miejsc, korzystając z narzędzia, za pomocą którego wyznaczymy doń własną trasę z dowolnego punktu, w jakim się znajdujemy.

 „W najbliższy czwartek i piątek (27 i 28.11) rozdamy książeczki Od ajzola do Ceglorza w wybranych szkołach podstawowych i gimnazjach oraz zaprezentujemy działanie aplikacji” – mówi pomysłodawca publikacji multimedialnej dr Łukasz Mikołajczak z Komucom – Instytutu Kreatywności. „W przyszłym roku planujemy wzbogacenie aplikacji o możliwość wykonania sobie «selfie» z Hipolitem Cegielskim, obejrzenia fragmentów filmu o naszym bohaterze oraz zagrania w grę, polegającą na poprowadzeniu lokomobili ulicami Poznania, tak jak to kiedyś robił Hipolit Cegielski”.


 Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem