61-817 Poznań, ul. Garncarska 8, tel. +48 (61) 858 24 40 http://www.thc.org.pl, e-mail: towarzystwo@thc.org.pl
Bank: 57 1090 1447 0000 0001 0702 1746 (BZ WBK S.A.) Bank: 14 1020 4027 0000 1402 0308 1866 (PKO BP S.A.)

Statuetka Złotego Hipolita specjalnym darem naszego Towarzystwa dla papieża Polaka Jana Pawła II.

Czytaj
Prof. dr Księżna Ingrid Detter de Frankopan
światowej sławy naukowiec - specjalistka
w zakresie prawa międzynarodowego
w Towarzystwie im. Hipolita Cegielskiego…  

27.03.2019

„Praca organiczna jest budującą siłą działania i rozwoju narodów. Bardzo sobie cenię Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego, z którym od wielu lat utrzymuję dobre kontakty. Jego wkład w kulturę jest nie do przecenienia” – powiedziała Księżna Ingrid Detter de Frankopan, członkini Królewskiej Rodziny Brytyjskiej, która 25 marca br. złożyła kwiaty pod Pomnikiem Hipolita Cegielskiego. Był to jeden z najważniejszych punktów oficjalnego programu pobytu Księżnej w Poznaniu.

„Wznieśliśmy Pomnik Cegielskiego pracą i zaangażowaniem wszystkich Wielkopolan. Wizyta Księżnej De Frankopan w Poznaniu i jej gest złożenia kwiatów pod tym pomnikiem, podkreśla jak ważnym elementem kultury jest Nasze wspólne dzieło” – mówi dr. Marian Król, Prezydent Towarzystwa. Z kolei Dominik Górny, Sekretarz Zarządu dodaje – „Legenda Hipolita Cegielskiego spotyka się z Księżną w stolicy Wielkopolski nie bez przyczyny. Nasza mała ojczyzna i to, co wspólnie robimy dla dobra regionu, może mieć znaczenie międzynarodowe. Przepełniony szacunkiem, stosunek Księżnej do Wielkopolskich Tradycji, w dobitny sposób to podkreśla”.

Przed południem Księżna odwiedziła siedzibę Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. w kameralnym gronie prowadziła rozmowy o międzynarodowych aspektach prawa i humanitarnego podejścia do człowieka. Zaznaczyła, że Nasz Naród i kraj bardzo wysoko plasuje zarówno podczas osobistych rozmów jak i w mediach społecznościowych. Po południu spotkała się również ze środowiskiem naukowym i akademickim miasta Poznania. Na Wydziale Prawa i Administracji miała interesujący wykład. (Na zdjęciu spotkanie z Księżną pod Pomnikiem Hipolita Cegielskiego) '.(dg).   

 


Konsul Honorowa Republiki Austrii
Pani Izabela Ewa Seidl-Kwiatkowska
Laureatką Medalu „Labor Omnia Vincit".  

19.03.2019

„Dziękuję za ten niezwykły Medal. Jego otrzymanie jest dla mnie wielką niespodzianką. Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego, które mi go przyznało, znam od lat i podziwiam jego działalność. A teraz jestem w gronie jego prestiżowych laureatów!” – powiedziała Izabela Ewa Seidl-Kwiatkowska, Konsul Honorowa Republiki Austrii. Medal „Labor Omnia Vincit”, w imieniu Prezydenta Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego -  dr. Mariana Króla,  wręczył Dominik Górny, Sekretarz Zarządu THC. (Na zdjęciu Sekretarz Zarządu THC – Dominik Górny przekazuje Pani Konsul Dyplom przyznania jej  Medalu „Labor Omnia Vincit”).

„Pani Konsul – spirytus movens Art. Of Packaging – Gali Opakowań, pokazuje jak opakować emocje, idee i przeżycia, tak, aby zyskały one rangę wartości kultury, której imieniem jest sukces: lokalny, ogólnopolski i międzynarodowy. Dokonania Pani Konsul są wyznacznikiem jakości inspirującej ważne trendy kreowania życia obywatelskiego i gospodarczego” – zauważył w laudacji Sekretarz Towarzystwa.

Izabela Ewa Seidl-Kwiatkowska to osobistość, która legitymuje się pracą w takich gremiach jak m.in.: Marketing i Sales Manager w austriackiej spółce PRINT & PUBLISHING INTERNATIONAL GmbH we Wiedniu (1997-1999). Od 1997 roku to również Redaktor Naczelny magazynu PRINT & PUBLISHING. Od 2003 roku to Prezes i właściciel Grupy Medialnej EUROPEAN MEDIA GROUP działającej w całej Europie Środkowej i Wschodniej oraz Austrii  mającej swoje spółki również w takich krajach jak Czechy, Węgry, Rosja, Indie i Azja Południowa. Prowadzi konsulting w zakresie prawnym i ekonomicznym wejścia na rynek Polski austriackich firm. Współpracuje z wieloma firmami jako konsultantka w dziedzinie strategii marketingowych, opakowań i technologii druku i elektronicznego publishingu.

Uroczystość wręczenia Pani Konsul przyznanego Jej wyróżnienia, Dyplomu i Medalu „Labor Omnia Vincit” odbyła się podczas finału Gali, 11 marca 2019 roku w Sali Ziemi.  (dg).


Medal „Labor Omnia Vincit”
dla Wiesława Prządki
wirtuoza muzyki akordeonowej…  

08.03.2019

„Jest to wyraz najwyższego uznania dla Wiesława Prządki za autorską miłość do tanga i oryginalne interpretacje muzycznych klasyków w stylu musette i new musette” – czytamy w werdykcie Kapituły Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego, które 5 marca 2019 r. uhonorowało tego nietuzinkowego artystę Srebrnym Medalem Hipolita Cegielskiego „Labor Omnia Vincit”. To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w polskiej kulturze, w mieniu dr. Mariana Króla, Prezydenta THC, wręczył Dominik Górny, Sekretarz Zarządu Towarzystwa, podcza jubileuszowego koncertu zorganizowanego z okazji 25-lecia działalności artystycznej Wiesława Prządki. (Na zdjęciu okładka płyty z nagraną muzyką w wykonaniu Wiesława Prządki – fot. Archiwum).

„Paryż zakołysał się kabaretowym krokiem / na parkiecie bulwarów deszcz zatańczył kankana / Sekwany ulic upiły się miłością jak winem. Taka jest właśnie muzyka w wykonaniu Wiesława Prządki – upajająca nasze marzenia i wyobraźnię. Środowisko wielkopolskich organiczników jest przekonane, że spotkamy się za kolejne 25 lat, aby świętować trwałość wartości, które przekazuje artyzm Wiesława Prządki i New Musette Quartet – podsumował Sekretarz Towarzystwa. Publiczność zgromadzona w Auli UAM w Poznaniu, wręczenie medalu, przyjęła z entuzjazmem, potwierdzając go wielkimi brawami. (Na zdjęciu sekretarz Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego informuje zebraną publiczność o nadaniu Wiesławowi Prządce Medalu „Labor Omnia Vincit”).


Wiesław Prządka jako najwybitniejszy polski wirtuoz gry na akordeonie i jedyny w naszym kraju mistrz gry na bandoneonie diatonicznym, dołączył tego wieczoru do grona laureatów wyróżnień, którymi od blisko 20 lat, Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego, honoruje osobistości, których praca ma realny wpływ na jakość życia społecznego i kulturotwórczego. Przypomnijmy, są wśród nich takie nazwiska jak np.: Grażyna Brodzińska, Krzysztof Penderecki, Andrzej Wajda, Zbigniew Wodecki, Zdzisława Sośnicka, Ewa Bem, Skaldowie, Jan A.P. Kaczmarek, Rafał Blechacz, Seong Jin Cho. (Na zdjęciu Dominik Górny dekoruje Wiesława Prządkę przyznanym Mu Medalem).

(inf.dg)    Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem